Yalnızca yudumlayın; Zayıflama Çayı

Yalnızca yudumlayın; Zayıflama Çayı

0

Zayıflama çayı yapımı, son yıllarda oldukça aranan bir şey haline geldi. Bu konuda şüphesiz ki sağlıksız ve aşırı beslenmenin payı büyük. Tabii ki yalnızca bu çayı yudumlayarak bir yere varamazsınız ancak doğru bir beslenmenin ardından kullanırsanız farkı göreceksiniz. Yemeğin üzerine içeceğiniz keyif çayı değil, unutmayın 🙂 Zayıflamak ve fit bir görünüme sahip olmak hayalinizse sizi yazımıza davet ediyoruz…

Zayıflama Çayı Yapımı ve Türleri

Zayıflama çayları da birkaç türe ayrılıyor. Size en güzel hangisi gelecekse o tarifi uygulamak mantıklı olacaktır.

Zayıflama Çayı; Tilya Çayı Külü

Malzemeler

  • 10 gram ıhlamur (2 tutam)
  • 10 gram kuşburnu (10 – 12 tane)
  • 5 gram altın otu (1 tutam)

Öncelikle 3 bardak suyu kaynatın. İçine iki tutam ıhlamur, 10 – 12 tane kuşburnu ve bir tutam altın otu atarak 7-8 dakika kadar kaynatın. Hafif ılınınca süzün. Ve Tilya Kürü hazır! Gün içerisinde yaklaşık 5-6 saat içinde tüketmenizi öneriyoruz. Hepsini bir anda içmek zorunda olmadığınızı unutmayın. Tilya kürü çayınızı aç karnınıza için. Doğru şekilde uygulandığında bu kür ayda 7-8 kilo vermenize olanak sağlayabilir.

Zayıflama Lahana Kürü

4 veya 5 adet beyaz lahana yaprağını parçalamadan kaynamakta olan yaklaşık 750 ml suyun içine atınız. Hafif ateşte ağzı kapalı bir şekilde 7 dakika kadar kaynatın. Ilındıktan sonra lahanaları süzün. Bu şekilde 5 gün boyunca bu tarifi uygulayıp 3 gün ara verin. Bu işlemi toplamda 3 kez yani 15 gün yaptığınızda kür tamamlanmış olacak. Bu kür tamamlandıktan sonra 10 gün ara verin ve ardından aynı kürü bir kez daha uygulayın.

Zayıflama Çayı; Yağ Yakıcı Çay

Zayıflama çayı yapımı örneği olarak yağ yakıcı çay da verilebilir.

Malzemeler

  • 4 çay kaşığı yeşil çay
  • 4 çay kaşığı mate yaprağı
  • 2 çay kaşığı ısırgan yaprağı
  • 2 çay kaşığı kekik
İlginizi Çekebilir:  10 Adımda Akıllı Beslenme

Hazırlanışı

Tüm malzemeleri 1 litre kaynar suya ekleyin. Yaklaşık 10 dakika demlenmesini bekleyin. (Su ocaktan alınmış ve kaynaması bitmiş olmalı.)

Bu çaya kesinlikle şeker veya bal eklemeyin.

Yazar hakkında

Soran Bayan

Soran Bayan, her zaman sorularını internette araştıran, kesin çözüme ulaşmak ve fikirlerini paylaşmak isteyen hemcinslerine çözüm sunan bir bayandır.

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar işaretlenmiştir.*