Aklınızda Bulunsun: Sarımsak Nasıl Soyulur?

Aklınızda Bulunsun: Sarımsak Nasıl Soyulur?

0

Sarımsak nasıl soyulur sorusunu belki ilk annenize sordunuz belki de şimdilerde videolar izleyip, makaleler okuyarak internete soruyorsunuz. Fakat bu 3 sarımsak soyma yöntemini daha önce kimse sizinle paylaşmadı. Hem pratik hem de etkili yöntemler Soran Bayan‘da sizi bekliyor. Aklınızda bulunsun köşemizin bugünkü konusu: “Sarımsak Nasıl Soyulur?

Hem Pratik Hem Kolay Sarımsak Nasıl Soyulur?

Sarımsağı kesme tahtası üzerine alın ve bıçağın yan tarafını sarımsağın üzerine koyup bir elinizle bıçağın sapını tutarken, diğer elinizle bıçağın üstüne bastırın. Bu işlem için fazla güç uygulamanıza gerek yok. Uyguladığınız baskıyla sarımsak hafif kırılmış olacaktır. Böylece sarımsak kendiliğinden kabuklarından ayrılacaktır. Şimdi birde sarımsak soyma yöntemi olarak gösterilen ama hatalı olan yöntemlere göz atalım…

sarımsak nasıl soyulur

Peki, Sarımsak Nasıl Soyulmaz?

  1. Hatalı ve sizi uğraştıracak yöntemlerin birincisinde sarımsak 20 saniye boyunca mikrodalga fırında ısıtılmaktadır. Sonrasında da soyabilirsiniz. Bu yöntem size başta mantıklı ve hatta soymaya yardımcı olsa bile mikrodalga da ısıtıldığı için tadında kayıp yaşanmaktadır.
  2. İkinci sarımsak soyma yönteminde ise sarımsaklar kavanoza alınıp üzerine bir miktar sıcak su eklenerek yaklaşık 10 dakika bekletilir. Bu yöntem yüzünden sarımsaklar hem pişer hem de kabukları yumuşak bir hal aldığı için elde kolayca soyma ihtimali azalır.
  1. Son yöntem ciddi anlamda güç gerektirmektedir. Sarımsak yine bir kavanoza konur, kapağı kapatılır ve iyice sallanır. Kavanoz içerisinde etrafa çarpmanın etkisiyle kabukları soyulacağı zannedilmektedir. Bu oldukça fazla güç harcamanıza hem de eğer sarımsak suluysa kabuklarından daha zor ayrılmasına sebep olur.
İlginizi Çekebilir:  Balık Kokusu Nasıl Çıkar?
Yazar hakkında

Soran Bayan

Soran Bayan, her zaman sorularını internette araştıran, kesin çözüme ulaşmak ve fikirlerini paylaşmak isteyen hemcinslerine çözüm sunan bir bayandır.

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar işaretlenmiştir.*