Patchwork Halı Modelleri İle Kendi Tarzınızı Yansıtın

Patchwork Halı Modelleri İle Kendi Tarzınızı Yansıtın

0

Son yılların yükselen trendi Patchwork, başta halı olmak üzere ev dekorasyonu için gerekli olan tüm eşyalara uygulanmaktadır. Peki, nedir bu Patchwork? Farklı renk ve stildeki kumaşların birbirine dikilerek ortaya yeni bir model çıkartma işlemine Patchwork adı verilir. Başarılı bir Patchwork halı çalışması için kumaş cinsi farklı olsa bile, doku, kalınlık, renk ve desen uyumu mutlaka olmalıdır. Bu yazımda kendi tarzınızı evinize yansıtacağınız Patchwork halı modelleri ile karşınızdayım!

Geride bıraktığımız bir kaç yıla bakarak söyleyebiliriz ki ev dekorasyonu için tercih edilen halı modelleri, geleneksel motiflerin modern uyarlamasıyla hayat bulan Patchwork’e dönüşmektedir. Biraz nostalji biraz da modern dünyanın esintilerini bünyesinde barındıran Patchwork halı modelleri, dekorasyon için yeni tarz arayanları kendisine çekiyor. Önceleri sadece klasik ev dekorasyonu kurgulayanlar tarafından tercih edilen Patchwork, artık modern izler de taşıdığı için modern dekorasyon yapanların da tercihi oluyor. Sizde 2016 – 2017 Patchwork halı modelleri ile evinizin birçok alanını renklendirebilirsiniz.

Farklı renk ve desenlerin aynı halı üzerinde birleşmesi gerçekten hoş bir görüntünün oluşmasını sağlıyor. Patchwork ile özellikle salon dekorasyonu yapmak isteyenler için en renkli halı modelleri önerilerimizi sizlerle buluşturuyoruz. Herkesin bildiği gibi evi gösteren halıdır. Bu yüzden seçimlerinizin evin renk dengesine uygun olmasına dikkat edin. Mobilyalar, duvar rengi ve zemin ile seçeceğiniz halıların uyumlu olması mükemmel bir sonuca ulaşmanızı sağlayacaktır. Farklılık yaratmak için son yıllarda trend olan Patchwork halılar, hemen hemen her ev dekorasyonu için uyum sağlayabilecek yapıdadır. Çünkü üzerinde birçok farklı renk ve desen olabilir.

Yuvarlak Patchwork Halı Modelleri

Yuvarlak Patchwork Halı Modelleri

Evin birçok yaşam alanında kurgulayabileceğiniz yuvarlak patchwork halı modelleri, genellikle mutfak ve banyo dekorasyonu için tercih edilmektedir. Fakat salonunda zeminin daha çok açık kalmasını isteyenler salon dekorasyonu yaparken de yuvarlak halıları tercih etmektedir. Sizde çocuk odası, mutfak, banyo veya salon için yuvarlak halılar arasından tercihinizi yapabilirsiniz. Mutfak ve banyo için açık renkte ve canlı desenlerin hakim olduğu modelleri seçebilirsiniz. Bu daha ferah ve geniş bir ortam oluşması için oldukça önemlidir. Eğer salonunuzda açık renkler hakimse halı seçimini daha koyu bir renkle tamamlayabilirsiniz. Bu da renk dengesini yakalamak adına gereklidir.

İlginizi Çekebilir:  Evinizde Uygulayabileceğiniz Kendin Yap Dekorasyon Fikirleri

Dikdörtgen Patchwork Halı Modelleri

Dikdörtgen Patchwork Halı Modelleri

Antre, koridor, yatak odası ve salon dekorasyonu için tercih edebileceğiniz; Dikdörtgen Patchwork halı modelleri! 2016 – 2017 ev dekorasyon trendleri içinde kendine yer bulan Patchwork, hem renk hem de tarzı sayesinde modern bir görünüme sahip kurgulama yapmanıza imkan tanıyor. Keyifli bir yaşam alanına kavuşabilmek adına rahat hissedebileceğiniz halıları seçmeniz, uzun yıllar sıkılmadan kullanmanızı sağlayacaktır. Dikdörtgen halılarda evin birçok noktasında konumlandırılabilir. Özellikle salonun merkezine yerleştirilen halı modelleri, yaşam alanının kalitesine pozitif yönde katkı sağlamaktadır. Her dekorasyon şekline uyum sağlayabilen halılar, seçim yaparken aklınızda kalan soru işaretlerini de gideriyor. Üzerinde birden çok desenin birleşmesiyle meydana gelen Patchwork, yenilikçi ve modern çizgilerin hakim olduğu salonlar için oldukça idealdir.

Yazar hakkında

Soran Bayan

Soran Bayan, her zaman sorularını internette araştıran, kesin çözüme ulaşmak ve fikirlerini paylaşmak isteyen hemcinslerine çözüm sunan bir bayandır.

Yorumlar
  • Şeref Can#1

    31 Mayıs 2017

    Yuvarlak halılar konusunda verdiğiniz bilgiler çok faydalı, teşekkürler

    Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar işaretlenmiştir.*