Mutfak İçin Birbirinden Önemli Pratik Bilgiler

Mutfak İçin Birbirinden Önemli Pratik Bilgiler

Editörün Seçimi
0

Aklınızın bir köşesine yazmanız gereken mutfak için pratik bilgiler, evin en çok kullanılan yerindeki zamanını en aza indirebilir. Mutfaktaki bazı aksilikleri, kolayca ve sadece evdeki malzemeleri kullanarak giderebiliriz. Örneğin mutfakta bir cam kırıldığında, kırıkları elle toplamak yerine koli bandı kullanabilirsiniz. Böylece daha hızlı ve güvende olabilirsiniz. 

Hayatı kolaylaştıracak: Mutfak için pratik bilgiler

  1. Eğer peynirlerin kenarına tereyağı sürerseniz sertleşip kurumasının önüne geçebilirsiniz.
  2. Hamur işleriyle uğraştıktan sonra tezgahı temizlemek için üzerine biraz tuz serpip nemli bezle silebilirsiniz.
  3. Eğer paslanmış bir bıçağınız varsa, yarım kuru soğan üstüne pudra şekeri serpip bıçağı ovun. Yeteri kadar geçmezse aynı soğana karbonat serpip ovabilirsiniz.
  4. Cam kırıklarını mutlaka şeffaf koli bandının iki ucundan tutarak toplayın. Böylece elinize batmaz. Ayrıca küçük cam parçalarını da ıslak pamuk ile toplayabilirsiniz.
  5. Misafirlerinize dondurma ikram ederken kaşığı önce suya batırıp, sonra dondurmayı almayı deneyin. Böylece dondurma kaşığa yapışmaz ve düzgün bir şekilde servis edebilirsiniz.
  6. Ağzı dar olan şişeleri temizlemek istiyorsanız, bir miktar su, deterjan ve bir kaşık pirinci şişeye koyup çalkalayabilirsiniz.
  7. Kek yapımında kullandığınız malzemeler yüzünden kaşığınıza hamura yapışır. Fakat malzemeleri karıştırmadan önce kaşığı süte batırırsanız hamurun yapışmadığını görürsünüz.
  8. Kurabiye veya bisküvi hamurunu gıda boyasıyla renklendirirken ellerinizin boyanmaması için hamuru buzdolabı poşetine koyup, renklendiriciyi damlatın ve poşeti sıkıp renk eşit şekilde dağılıncaya kadar yoğurun.
  9. Pasta, dondurma ve kekinizi ince çikolata dilimleriyle süslemek istediğiniz de çikolataları dilimlemek yerine sebze soyucu kullanabilirsiniz.
  10. Kavanozdaki kahvenizin bayatlamaması için içerisine 1 adet kesme şeker atın.

Mutfak için pratik bilgiler listemizin burada sonuna geliyoruz. Ama devamı gelecek 🙂

İlginizi Çekebilir:  Evde Yetiştirebileceğiniz Ecza Deposu: Kamkat
Yazar hakkında

Soran Bayan

Soran Bayan, her zaman sorularını internette araştıran, kesin çözüme ulaşmak ve fikirlerini paylaşmak isteyen hemcinslerine çözüm sunan bir bayandır.

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar işaretlenmiştir.*