Kış Aylarında Kullanabileceğiniz Ruj Renkleri

Kış Aylarında Kullanabileceğiniz Ruj Renkleri

0

Güneşi pek de göremediğimiz kış aylarının gri tonlarındaki havasına ve sararıp dökülen pastel tonlarındaki yaprakların ruhuna uygun kış rujları nasıl olmalıdır? Ten renginize, dudak alt renginize bağlı olarak elbette çeşitlilik gösterir bu durum. Ancak bazı temel renkler var ki diğer renkler de bunlardan doğuyor. Ağırlıklı olarak kırmızı, vişne çürüğü ve toprak rengindeki rujlar tercih ediliyor. Peki neye göre belirleyeceğiz bunları?

Kış Rujları Uygulanırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Kış mevsiminde etkileyeci ve göz alıcı dudakların sırrı nedir?

Kullandığınız renk kadar marka ve kalitesinin de önemi olduğunu belirtmek isterim. İlk sürdüğünüzde güzelmiş gibi görünen ancak 1 saate kalmadan o eski halinden eser kalmayan rujlardan uzak durun derim.

Başta hava değişimi kış aylarında dudaklarımızı olumsuz etkiler. Dudaklar soğuk havanın etkisiyle nem kaybeder, kurur ve çatlar. Stres de işin içine girince dudaklar yenmeye başlanır ve gerçekten kötü bir görüntüye davet hazırlanır. Ve unutmayın çatlak bir dudağa hangi ruju sürerseniz sürün işiniz çok daha zor olacak.

Bu nedenle mutlaka dudak bakımınıza özen gösterin, nemlendirici kullanın. Dudak balmı ve vazelin bu konuda en büyük yardımcılarınız olacak. Kış rujları arasında seçim yapmakta zorlanırken öncelikle bunu düşünmenizde fayda var.

Yves Saint Laurent

Yves Saint Laurent

kış rujları

Tom Ford

Gündüz vakitlerinde tercih edilmesi gereken ruj renkleri daha çok pembe ve şeftali tonları olmalı. Ten renginize göre rengini siz zaten belirleyeceksiniz. Gece ise daha iddialı kırmızı renkli tonları tercih etmenizde fayda var. Üzerine bir parlatıcı da uygulayabilirsiniz.

Genellikle esmer bayanlar için vişne çürüğü, kırmızı, toprak rengi önerilirken beyaz tenli bayanlar için mat, pembe rengi ve portakal rengi tonları tavsiye ediliyor. Herkesin güzellik sırrı tabii ki başka. Ancak ten rengi ve renk uyumunu da dikkate almak da fayda var 🙂

Özel
Kış Rujları, Kış Aylarında Kullanabileceğiniz Ruj Renkleri | Soran Bayan
İçerik İsmi
Kış Rujları, Kış Aylarında Kullanabileceğiniz Ruj Renkleri | Soran Bayan
Açıklama
Kış rujları, kış aylarında kullanabileceğiniz ruj renkleri Soran Bayan'da! Vişne çürüğü, kırmızı, toprak rengi, şeftali tonları ve diğerleri yazımızda...
Yazan
Gönderen
Soran Bayan
Gönderen Logo
İlginizi Çekebilir:  Bensu Soral’ın Güzellik Sırları
Yazar hakkında

Soran Bayan

Soran Bayan, her zaman sorularını internette araştıran, kesin çözüme ulaşmak ve fikirlerini paylaşmak isteyen hemcinslerine çözüm sunan bir bayandır.

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar işaretlenmiştir.*