Kavanozla Yapılabilecek Dekorasyon Fikirleri #Vol1

Kavanozla Yapılabilecek Dekorasyon Fikirleri #Vol1

Editörün Seçimi
0

Yaptığınız alışverişlerden elinizde kalan ve atmaya kıyamadığınız kavanozları değerlendirme vakti geldi. Kavanozla yapılabilecek dekorasyon fikirleri yazımda birbirinden güzel aksesuarlara kavuşabileceksiniz. Reçel, bebek maması, turşu, salça ve hazır yemek kavanozları işleri bitince hemen çöpe atılıyor. Aslında onların ne kadar kullanışlı ve dekoratif birer malzemeye dönüşeceğini bilseniz atmak yerine daha çok kavanoz almaya çalışırsınız. Kavanozları süsleyerek hem kendinize yeni bir hobi edinebilir hem de eviniz için dışarıdan satın alamayacağınız aksesuarları, kendi ellerinizle yapabilirsiniz. Sizlere ilham olması açısından bazı dekorasyon fikirleri ile sizleri buluşturma kararı aldık. Hadi hep birlikte kavanozları canlandıralım!

Bi Fikrim Var: Kavanozla Yapılabilecek Dekorasyon Fikirleri

1. Bahçe ve Balkonlara Yeni Aydınlatma

kavanozla dekorasyon fikirleri

Kurgulayacağınız kavanoz aydınlatmalar için öncelikle bebek maması kavanozlarına ihtiyacınız olacaktır. Çünkü bu iş için oldukça ideal birer materyaldir. Kavanozların içine biraz çakıl taşı ve kum koyabilirsiniz. Sonrasında kavanozları birbirine bağlayıp dilerseniz bahçenizde dilerseniz de balkonunuzda kullanabilirsiniz. İşte size hem alternatif hem de düşük bütçeli bir aydınlatma.

2. Eski Dantellerle Kavanozların Müthiş Buluşması

kavanozla dekorasyon fikirleri

Kavanozla yapılabilecek dekorasyon fikirleri yazımın 2. projesinde mumluk yapıyoruz. Eski ve yıpranmış dantellerin artık dolapların en altında saklanmasını istemiyoruz. Onlarında kullanılma vakti geldi. Kavanoza sprey boya sıkıp dantelleri yapıştırın. Kavanozun ağzına da isterseniz ip isterseniz de kurdele bağlayın. Böylece süsleme işlemini de tamamlamış ve oldukça şık bir mumluk sahibi olmuş olursunuz.

3. Çocuklarınıza Renkli Kalemlikler

kavanozla dekorasyon fikirleri

Çocuklarınıza renkli kalemlikler yapmak için kavanozları kullanmak hiç aklınıza geldi mi? Şöyle bir durup düşündüğünüz de ve işin içine biraz yaratıcılık girdiğinde rüya gibi kalemlikler yapabilirsiniz. Bunun için orta boyutlarda bir kavanoza ihtiyacınız olacak. Kavanozun kapağını dilediğiniz bir renge boyayın, iç yüzeyini renkli simlerle kaplayın ve isteğinize göre kapağına hasır ip bağlayın. Tamamen sizin hayal gücünüze ve yaratıcılığınıza kalmış olan kalemlikler, bir kaç dakika içerisinde kullanıma hazır hale gelebilir!

İlginizi Çekebilir:  Sadece 6 Adımda: Mutfağı Kullanışlı Hale Getirme

4. Aşkınızı ve Sevginizi Kavanozla İfade Edin

kavanozla dekorasyon fikirleri

İster sevgililer günü, ister anneler günü, isterseniz de doğum günü hediyesi olarak bu projeyi hayata geçirebilirsiniz. Ya da eviniz için güzel ve orijinal bir dekorasyon ürünü yapabilirsiniz. Kavanozları dilediğiniz renkte boyayın. Ardından çuval kumaşını kavanoz ölçülerine göre kesin. Kumaşın üzerine aşkınızı veya isminizi yazın. Kavanozların üzerine yapıştırın. İşte hepsi bu kadar… Artık kendi ellerinizle bir hediye veya eviniz için harika bir aksesuar yaptınız!

5. Kırılan Aplik Yerini Kavanoza Bırakıyor

kavanozla dekorasyon fikirleri

Duvara monte edilen ve genelde tavan lambasının bir parçası gibi olan, onu bütünleyen ve birçok farklı biçimde olan çoğunlukla koruyuculu lamba aplik anlamına gelmektedir. Bunu açıkladıktan sonra aplik kırıldığında ona alternatif olabilecek ve belki de şimdiye kadar aklınıza hiç gelmeyen malzeme; Kavanoz! Kavanozla yapılabilecek dekorasyon fikirleri yazımızın şimdilik sonuna geldik. Şimdilik diyoruz çünkü devamı gelecek!

Yazar hakkında

Soran Bayan

Soran Bayan, her zaman sorularını internette araştıran, kesin çözüme ulaşmak ve fikirlerini paylaşmak isteyen hemcinslerine çözüm sunan bir bayandır.

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar işaretlenmiştir.*