Kavanozla Yapılabilecek Dekorasyon Fikirleri #Vol3

Kavanozla Yapılabilecek Dekorasyon Fikirleri #Vol3

Editörün Seçimi
0

Kavanozla yapılabilecek dekorasyon fikirleri yazımın 3. bölümünde yine yepyeni ve çok hoşunuza gidecek projelerle karşınızdayım. Evinize sürekli girip çıkan kavanozların artık kullanışlı birer aksesuara dönüşme vakti geldi. Bugünkü projelerimize şöyle bir göz atacak olursak; Renginizi yansıtan objeler, banyoya kusursuz çözümler, Terrarium yaparak evinizi canlandırın, çatal bıçaklarınıza yeni saklama kabı ve yüzen mumlar

Ev Dekorasyonunu Kusursuz Hale Getiren 5 Dekorasyon Fikri

1. Renginizi Yansıtan Objeler

kavanoz diy fikirleri

Birçok farklı boy ve şekilde olan kavanozların içlerini boyayıp kusursuz aksesuarlar oluşturabilirsiniz. İçlerine farklı farklı çiçekler yerleştirerek de farklı kombinasyonlar oluşturacağınız bu projede her şey küçük bir fikirle başlıyor. Sonrası evinizi ne kadar renklendirmek isteyeceğinize ve hayal gücünüzle alakalı. Dilerseniz tamamen birbirinden bağımsız renklerle, dilerseniz de birbirini tamamlayan renklerle kurgu yapabilirsiniz.

2. Banyoya Kavanozla Kusursuz Çözümler

kavanoz diy fikirleri

Cam kavanozları plaka üzerine boru kelepçeler kullanarak monte edin. İçlerini banyoda her daim size lazım olacak pamuk, diş fırçası, kulak temizleme pamuğu gibi ürünlerle doldurun. Böylece hem orijinal hem de kullanım kolaylığı sunan bir aksesuara kavuşmuş olursunuz. Kavanozla yapılabilecek dekorasyon fikirleri gerçekten hoş çözümler üretmenize yardımcı oluyor.

3. Terrarium Yaparak Evinizi Canlandırın

kavanoz diy fikirleri

Kelime anlamı olarak içerisinde çeşitli bitki ve sürüngenlerin bakıldığı akvaryum anlamına gelen Terrarium, son zamanlarda çok ilgi gören bir dekorasyon ürünü. Şık bir kavanozla oldukça güzel Terrarium modelleri yapabilirsiniz. Bunun için kum, çakıl taşı ve minik bitkileri kavanozunda birleştirebilirsin. Nasıl bir kurgu yapacağınız tamamen sizin yaratıcılığınıza kalmış. Size fikir vermesi için bir kaç görseli bir araya getirdik.

4. Çatal Bıçaklarınıza Yeni Saklama Kabı

kavanoz diy fikirleri

Mutfağınızda her an kullanıma hazır olması gereken çatalbıçak ve kaşıklarınız için kavanozlu çözüm oldukça ideal bir depolama alanı olacaktır. Biraz yaratıcılık ile harika sonuç alabilirsiniz. Bunun için ideal boyutlarda kavanozları şık bir şekilde boyayarak dilediğiniz kurguyu yansıtabilirsiniz. Eğer boyama konusunda kendinize güveniyorsanız çok yaratıcı sonuçlar alabilirsiniz. Eğer ben kendime o kadar güvenmiyorum derseniz tek renk boyamakta sizin işinize yarayacaktır.

İlginizi Çekebilir:  Burcunuz Evinizi Yansıtıyor!

5. Yüzen Mumlarla Müthiş Bir Ambiyans

kavanoz diy fikirleri

Dilediğiniz kavanozlarla harika aksesuarlar oluşturabileceğinizi artık biliyorsunuz. Bunlardan birisi de yüzen mumlar. Kavanozların ağız kısmına jüt iplerle güzel bir düğüm atın. Ardından kavanozlarınızı suyla doldurun. Yüzen mumları suyun içine yerleştirdikten sonra kusursuz bir mumluğa kavuşmuş olacaksınız. Hem satın alamayacağınız hem de sizin ellerinizden çıkan dekorasyon ürünleri, cebinizi de yakmayacak.

Diğer Bölümler;
#Vol1
#Vol2

Yazar hakkında

Soran Bayan

Soran Bayan, her zaman sorularını internette araştıran, kesin çözüme ulaşmak ve fikirlerini paylaşmak isteyen hemcinslerine çözüm sunan bir bayandır.

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar işaretlenmiştir.*