Kasım Ayında Hangi Sebze ve Meyveler Tüketilmeli?

Kasım Ayında Hangi Sebze ve Meyveler Tüketilmeli?

0

Sağlık, her meyve ve sebzeyi zamanında tüketmekten geçer. Sağlıklı beslenmek için kasım ayı sebze ve meyveleri hakkında detayları sizinle paylaşma gereği duydum. Kış yaklaşıyor, soğuklar kapıya dayanmadan önce taze sebze ve meyveleri bilmek gerekiyor. Vücudumuz için gerekli olan enerjiyi kasım ayında taze taze tüketmeliyiz. Bu sayede ihtiyacımız olan vitamin ve mineralleri doğru şekilde alabiliriz. Kasım ayı sebze ve meyveleri genellikle soğuk kış günlerine hazırlanmamız için idealdir. Enerjimizi düşürmeden, sağlıklı bir kış geçirmek için vücudumuzu meyve ve sebzelerle hazırlamalıyız.

Kasım Ayı Sebze ve Meyveleri Nelerdir?

Özellikle anneler bu aylarda çocuklarımı kışa nasıl hazırlarım? Bağışıklık sistemini kuvvetlendirmek için hangi sebze ve meyveleri tercih etmeliyim diye aklından geçirmeye başlamıştır. 🙂 Çocuklarımızın hastalıkla dolu bir kış geçirmemesi için kasım ayı sebze ve meyveleri arasından tercih yapmanızda fayda var.

kasım ayı sebze ve meyveleri nelerdir

 

Kasım Ayı Sebzeleri

Kereviz, yer elması, pırasa, beyaz lahana, kırmızı lahana, Brüksel lahanası, brokoli, karnabahar, ıspanak, şalgam, pancar, beyaz turp, siyah turp, kırmızı turp, havuç, bal kabağı, tere, maydanoz, marul, biberiye.

Kasım Ayı Meyveleri

Mandalina, greyfurt, Trabzon hurması, elma, armut, muz, kuşburnu, ayva, zeytin, nar, balkabağı

Kasım Ayı Yemişleri

Kestane, muşmula, ceviz

Kasım Ayı Balığı

Mezgit

Özel
Kasım Ayı Sebze ve Meyveleri Nelerdir?
İçerik İsmi
Kasım Ayı Sebze ve Meyveleri Nelerdir?
Açıklama
Kasım ayı sebze ve meyveleri neledir? Taze meyve ve sebzelerle sağlıklı bir ay geçirmek için listemizi takip edebilirsiniz.
Yazan
Gönderen
Soran Bayan
Gönderen Logo
İlginizi Çekebilir:  Son Yılların Popüler İsmi: Aloe Vera
Yazar hakkında

Soran Bayan

Soran Bayan, her zaman sorularını internette araştıran, kesin çözüme ulaşmak ve fikirlerini paylaşmak isteyen hemcinslerine çözüm sunan bir bayandır.

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar işaretlenmiştir.*