Kaşık Mama Tavsiyesi

Kaşık Mama Tavsiyesi

Editörün Seçimi
0

Gelişme süreceni sürdüren bebekler 4. ayından sonra kaşık mama ile beslenmeye başlar. Bu süreç bebeğinizin öğrenme sürecidir. Artık yeni tecrübeler edinmesi ve merak etmesi doğaldır. Bu yüzden bebeğinizi kendini hazır hissettiği anda kaşık mama ile beslenmeye geçmek en doğrusu olacaktır.

Ek gıdalarla birlikte bebeğinizin geleceğini etkileyen süreç başlamış demektir. Bu süreçte onun doğal, besleyici ve güçlü kaşık mama ile beslenmesi gerekmektedir. İçeriğinde keçi sütü ve keçiboynuzu pekmezi bulunan ek gıda ile bebeğinizin gelişimine büyük ölçüde katkı sağlayan Hünnap ürünleri hiçbir katkı maddesi içermez.

Kaşık Mama Faydaları

Özellikle gece uyku sıkıntısı yaşayan ve az kilo alan bebekler için kaşık mama önerilmektedir. Biberon mamalarına oranla daha uzun tokluk veren ve yatmadan önce yedirildiğinde uyku düzeni sağlayan kaşık mamalar, kahvaltı için de oldukça uygun bir besindir.

4. aydan sonra başlayan bu beslenme sürecinde bebeğinizin hazır hissetmesi oldukça önemlidir. 6. ay ve sonrasında anne sütü veya süt tek başına bebeğin ihtiyaçlarını karşılayamaz. Bu yüzden kaşık mama ve diğer ek gıdaların verilmesi bebeğin çene etrafındaki kasların gelişimine ve çalışmasına katkı sağlamaktadır.

Türkiye’de bir ilki gerçekleştiren Hünnap, bebeğiniz için gerekli olan tüm besinleri, en uygun değerlerle bir araya getirdi. İçerisinde şeker ilavesi veya hiç bir katkı maddesi bulunmayan keçi sütlü, keçi boynuzu pekmezli kaşık mama, bebeğinizin en değerli besinlerle beslenmesini sağlar.

Bebeğinizin doğumuyla birlikte anne sütü gerekli olan tüm besinleri içerisinde barındırır. Fakat gelecek hafta ve aylar artık ek kıda ile kademeli olarak değiştirilmektedir. Kaşık mama öğle yemeğiyle başlayıp akşam yemeklerinde devam eder. Son olarak da ikindiler eklenir. Hünnap bebeğinizin ek gıdaya başlamasını kolaylaştırır. İçeriğinde doğal ve besleyici gıdalar çocuğunuzun güçlü bir gelişim süreci yaşamasını sağlar.

Özel
İnceleme Tarihi
İncelenen Öğe
Kaşık Mama
Yazarın Değerlendirmesi
51star1star1star1star1star
İlginizi Çekebilir:  Çocuklarda Mide Bulantısı
Yazar hakkında

Soran Bayan

Soran Bayan, her zaman sorularını internette araştıran, kesin çözüme ulaşmak ve fikirlerini paylaşmak isteyen hemcinslerine çözüm sunan bir bayandır.

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar işaretlenmiştir.*