Kahvaltı Takımı – Güne Zinde ve Keyifli Başlayın!

Kahvaltı Takımı – Güne Zinde ve Keyifli Başlayın!

0

Dünya’nın neresinde olursanız olun gününüzün keyifli ve enerjik geçmesi için sıkı bir kahvaltıya ihtiyacınız var. Özellikle bizim kültürümüzde tüm aile bireyleri sofralarda buluşur ve hatta Pazar kahvaltılarını bir gelenek haline getirirler. Hal böyle olunca sunumlardaki kahvaltı takımı da ayrı bir anlam kazanıyor.

Her ev hanımı kahvaltı takımları arasından seçimini yaparken yüzlerce ayrı şeyi düşünür. Yemek masasıyla uyumlu olur mu? Kare mi yoksa yuvarlak mı? Desenli mi yoksa sade mi? Daha bir sürü soruyu kendisine sorar ve en mantıklı geleni satın almak ister. Hem internet üzerinden hem de mağazalarda, birçok farklı markanın kahvaltı takımı modelleri bulunmaktadır. Bazı renk ve desenler kendinizi daha iyi hissetmenizi ve keyifli bir sofra kurgulamanızı sağlar.

kahvaltı takımları

Kahvaltı Takımı Nasıl Seçilir?

Tamamen kişisel zevkler ve beğeniler ile kahvaltı takımı seçilmektedir. Ama kaliteli olması ve sağlıklı bir malzemeden üretilmiş olmasına dikkat edilmelidir. Her sabah üzerinde kahvaltı yapacağınız tabakların seçimi büyük oranla sizin zevklerinize bağlı olsa da bazı kriterleri göz önünde bulundurmanız gerekiyor.

  • Renk
  • Desen
  • Form
  • Malzeme

Renk

Renk seçimi yaparken kişisel beğenileriniz ön plana çıksa da daha çok uyumluluğu göz önünde bulundurmanızı öneriyorum. Çünkü kahvaltı sofrası bir bütünlük oluşturmalıdır. Böylece kusursuz, hem göze hem de mideye hitap eden bir sofra hazırlayabilirsiniz.

Desen

Kahvaltı takımı genellikle çok desenli ve cıvıl cıvıl renkli modellerden seçilir. Fakat daha az, sade ve minik detaylar barındırması sofranızın daha alımlı görünmesini sağlayabilir. 6 kişilik ve 12 kişilik olarak tasarlanan kahvaltı takımlarının desenlerinde genellikle doğanın izlerini görürüz. Bunun sebebi ise günün ilk öğününü daima huzurlu bir şekilde hazırlamak ve tüketmek istediğimizdendir.

Form

Kahvaltı takımları genellikle kare veya yuvarlak form ile tasarlanır. Fakat yenilikçi modeller ile farklı ve daha modern formlarla karşılaşmakta mümkün. Bunlara örnek olarak delikli kahvaltı takımı modellerini gösterebiliriz.

İlginizi Çekebilir:  Balık Kokusu Nasıl Çıkar?

Malzeme

Genellikle porselen kahvaltı takımları olsa da bambu gibi ahşaptan üretilen modellerde satılmaktadır. Porselen içerisinde kullanılan malzemeler hem takımın kalitesini, hem dayanıklılığını hem de sağlığını gözler önüne sermektedir. Bu yüzden kahvaltı takımı satın almadan önce malzemesini mutlaka incelemenizi öneriyorum.

Türkiye ve Dünyadan Kahvaltı Takımı Örnekleri

Yazar hakkında

Soran Bayan

Soran Bayan, her zaman sorularını internette araştıran, kesin çözüme ulaşmak ve fikirlerini paylaşmak isteyen hemcinslerine çözüm sunan bir bayandır.

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar işaretlenmiştir.*