Göz Şekline Göre Eyeliner Çekme Teknikleri

Göz Şekline Göre Eyeliner Çekme Teknikleri

0

Gözler flört ve cazibenin en etkin silahıdır, ancak her göz şekli bireysel bir makyaj tekniğine gerek duyar. Gözlerinizi biraz daha parlak yaparak, tanıştığınız herkesin sizi daha uzun hatırlamasını sağlayabilirsiniz. Göz şekline göre eyeliner çekme olayı pratik bilgi gerektirir. Bu konu hakkında sürekli soru soran bayanlar için mükemmel bir göz şekline göre eyeliner çekme rehberi paylaşmak istedim 🙂

Hep Merak Edilen: Göz Şekline Göre Eyeliner Çekme

Badem Gözler

göz şekline göre eyeliner çekme

Badem şeklinde gözleriniz var ve nasıl eyeliner çekilir bilmiyor musunuz? Badem gözlerin iç ve dış köşeleri aynı seviyededir. İç köşeler arası mesafe bir gözün uzunluğuna eşittir. Güzel gözlerinize dikkat çekebilmek için, üst göz kapağındaki iç köşeden ince bir çizgi ile başlayın. Dış köşedeki çizgiyi uzatın, ancak çizgiyi aşmayın. Bu teknik gözleri daha geniş ve gösterişli kılar.

Kapaklı Gözler

göz şekline göre eyeliner çekme

Eğer kapaklı gözleriniz varsa üst göz kapaklarını duran aşırı görünüşü daha küçük hale getirmelisiniz. Böylece kirpiklerinize mümkün olduğunda fazla hacim eklemeniz gerekecektir. Tüm üst kirpik çizgilerini kapsayan geniş oklar bu göz şekli için idealdir. Başka bir deyişle; Bulabileceğiniz en karanlık göz kalemini kullanın.

Geniş Gözler

göz şekline göre eyeliner çekme

Gözleriniz arasındaki mesafe birden fazla göz genişliğindeyse, geniş gözlüsünüzdür. Gözlerinizin biraz daha yakın görünmesini sağlamak için iç köşeden dış köşeye kadar bir ok çizin. Daha sonra alt göz kapağında gözün ortasından başlayarak bir çizgi çizin, ancak dış köşesinin ötesine geçmeyin. Ayrıca, kirpiklerinize rimelini koyduğunuzda, onları burnunuzun köprüsüne doğru fırçalayın.

İri Gözler

göz şekline göre eyeliner çekme

Büyük (yuvarlak) gözler oldukça etkileyicidir, bu yüzden sadece yapmanız gereken biraz daha uzatılmış halde görünmelerini sağlamaktır. Göz kapağınıza eyeliner uygulayarak, dış köşeden bir santimetre ötesinde bir ok çizin. Böyle gözler için en ideal makyaj tekniği de; Dumanlı Gözler tekniğidir. Bu teknik hem gündüz hem de gece için oldukça uygundur. Ayrıca gözlerinizi daha parlak ve etkileyici hale getirir.

İlginizi Çekebilir:  Kolay Kilo Vermek İsteyenlere 8 Mutfak Alışkanlığı

Uzatılmış Gözler

göz şekline göre eyeliner çekme

Uzatılmış gözlerin inanılmaz derecede seksi olduğu düşünülür, ancak dar görünmesini önlemek için göz merceğini çok dikkatli bir şekilde uygulamanız gerekir. Onları daha büyük ve daha parlak görünmelerini sağlamak için, kirpik çizgisinden biraz uzakta bir ok çizin ve hafifçe gölgeleyin.

İnce şerit çizgisini göz ile kirpikleri arasında beyaz bir kurşun kalemle özetleyin. Ardından, üstteki göz kapağını vurgulamak için okun orta kısmını koyulaştırmak için siyah kalem kullanın.

Çekik Gözler

göz şekline göre eyeliner çekmeGözleriniz arasındaki mesafe bir göz genişliğinden azsa, çekik gözlüsünüzdür. Bu durumda, asıl amaç gözlerinizin daha açık görünmesini sağlamaktır. Gözlerin dış köşelerinde açık renklerden koyu renk tonlarına geçiş yapmalısınız. Birazda iç köşeden geri adım atın ve bir ok çizmeye başlayın. Okun sonu dış köşenin dışında olmalı ve hafif kaldırılmalıdır.

Göz şekline göre eyelinir çekme rehberimiz hazır. Eğer siz farklı teknikler uyguluyorsanız benimle paylaşabilirsiniz 🙂

Yazar hakkında

Soran Bayan

Soran Bayan, her zaman sorularını internette araştıran, kesin çözüme ulaşmak ve fikirlerini paylaşmak isteyen hemcinslerine çözüm sunan bir bayandır.

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar işaretlenmiştir.*