Evde Kilo Vermenin Yolları

Evde Kilo Vermenin Yolları

0

Evde kilo vermenin yolları birkaç önemli noktadan oluşuyor. Spor yaptığınızdaki kadar hızlı ve dengeli olmasa da evde de kilo verebilmek mümkün! Tabii ki yağsız yiyeceklerden uzak durmaktan ve mümkün olduğunca fazla hareket etmekten bahsedeceğiz ancak sizler için birkaç önemli noktayı daha açıklamak istedik. Spor için vakit bulamayan, bebeği olan veya kilo vermek isteyen hanımları yazımıza davet ediyoruz 🙂

Evde Kilo Vermenin Yolları

Dolabı Boşaltın

Öncelikle buzdolabını ve abur cubur zulanızı boş bırakın! Bu çok önemli; çünkü en zor anlarınızda ilk aklınızın kayacağı yer orası. Elinizin altında saatli bir bomba anlamına geliyor. Diyetinizi tehlikeye atmayın 🙂

Detoks Suyu Hazırlayın

Evde zayıflama yollarından bir diğeri detoks sularıdır. Vücutta ödem birikimini önler ve yağ yakımını hızlandırır. Bir nevi oturduğunuz yerden kilo vermenize olanak tanır.

Uyku Düzeni

Düzenli bir uyku kilo vermenin şartlarından biridir. Sürekli evde kalmak durumunda olan hanımların bir süre sonra uyku düzeni bozulabiliyor haliyle… Uykunuzun yeteri seviyede kalması enerjinizi korur. Bu enerji de gün içerisindeki yeme içme isteğini bir nebze olsun bastırır. Aksi halde vücudunuz enerjiyi yemeklerden alacağını düşünerek beyne sinyaller gönderir.

Hobiniz Olsun

Evde durmak zorunda kalan hanımlar demiştik ya… Mutlaka bir hobi edinin eğer bir uğraşınız yoksa. Zamanınızı bu hobiler üzerinde harcarken yemek yemek aklınıza bile gelmeyecek. Sıkı bir kahvaltının ardından küçük ara öğünlerle akşama kadar vaktin nasıl geçtiğini anlamazsınız.

Atıştırmayı İhmal Etmeyin

Atıştırmalık olarak sebze ve haşlanmış yoğurt çok önemli. İlle yağlı şeyler yiyecekseniz de az miktarda kuruyemiş tüketin. Faydalı yağlar almaya özen gösterin. Emzirmeden dolayı sürekli acıkan anneler için ise Emziren Anne Diyeti ideal.

Yeşil Çay Klasiği

Evet herkes bahsediyor biliyorsunuz… Ancak yapılan araştırmalar kanıtlıyor ki yeşil çay içmek kilo vermede önemli bir faktör. Evde kilo vermenin yollarını ararken yapabileceğiniz en basit şeylerden biri belki de. Her markette ve aktarda onlarca çeşit bitki çayı ve yeşil çay gibi zayıflama çayı bulabilmeniz mümkün. Bu tariflerinize zayıflama çaylarını da ekleyebilirsiniz. Vücuttaki yağ yakımını hızlandırırken metabolizmanızı da düzenler.

İlginizi Çekebilir:  Kararmış Çaydanlık Nasıl Temizlenir?

Müzik Dinleyin

Kilo vermede ne gibi bir etkisi olabilir ki diye düşünebilirsiniz. Ancak açlık isteğinizi giderecek, yemeğe odaklanmanızı engelleyecek her şey mübah. 🙂 Müzik de bu yollardan birisi.

Gece Yarısı Yemeyin

En önemli kilo verme yollarından biri bu olsa gerek. Akşam 8 den sonra asla yemek yemeyin. Uykuda yakamadığınız her kalori pişmanlık olarak döner. Gece yemek yiyerek uykudaki yıkım sürecini yavaşlatmak istemezsiniz. Bu noktada gece yarısı yemek yemek hem midenizi hem uykunu rahatsız eder; hem de kilo vermenizi oldukça zorlaştırır.

Erken Yatın

Uyku düzeninden bahsettik ancak erken uyumak da bir o kadar önemli. Geç saatlere kadar oturmanız demek o süre içerisinde acıkacağınız anlamına gelir. Erken uyuyarak bunun önüne geçin.

Baharat Kullanın

Baharat kullanımını arttırmaya özen gösterin. Araştırmalara göre zencefil, kırmızı biber, pul biber gibi baharatlar vücuttaki yağ yakımını arttırıyor.

Yazar hakkında

Soran Bayan

Soran Bayan, her zaman sorularını internette araştıran, kesin çözüme ulaşmak ve fikirlerini paylaşmak isteyen hemcinslerine çözüm sunan bir bayandır.

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar işaretlenmiştir.*