Ebeveynlerin Hayatını Kolaylaştıracak Minik Hileler

Ebeveynlerin Hayatını Kolaylaştıracak Minik Hileler

0

Çocukları oyalamak bazen gerçekten çok zor oluyor. Çünkü onlar bu evrede hemen her şeye çabuk alışıyor ve öğreniyor. Bu yüzden onları eğlendirmek ve mutlu etmek daha zor bir hale geliyor. Bazen onları eğlendirmek ve kendi hayatınızı da bir tık kolaylaştırmak için küçük hilelere ihtiyaç duyarsınız. Hiç değilse en azından çocuklarınızı sıkıntıdan uzak tutmak için… Soran Bayan olarak ebeveynlerin mutlaka bilmesi gereken bazı hileleri derledim. Bu kadar basit olmalarına ve büyük etkilerine çok şaşıracaksınız!

Rahat Bir Nefes Alın: Minikleri Oyalayacak Müthiş Hileler

1. Unutamayız: Patates Baskısı

patates baskısı

Patatesi sadece yemek tarifi verirken kullanmıyoruz hanımlar 🙂 Çocuklarımızın keyifli ve mutlu vakit geçirmesi için de geçmişten günümüze kadar değişmeyen bir yöntemde de kullanıyoruz. Patates baskısı yapmayan var mı? Eğer siz hala yapmadıysanız çocuğunuzla eğlenceli vakit geçirmek için kolları sıvamaya başlayın 🙂 Patatesleri ortadan ikiye bölün ve basit şekiller verin. Çocuğunuza boyaması için bir damga haline getirin. Böylece onun saatlerce uğraşacağı bir işi olacaktır 🙂 Sizde işlerinizi halledebilirsiniz.

2. Masumluğunu Kullanalım: Boya Yerine Su

boya yerine su

Eğer çocuğunuz illa ki bir yerleri boyamak istiyorsa ona küçük ve masum bir oyun oynayabilirsiniz. Küçük bir kovada su ve fırça verin. Bırakın hem eğlensin hem de oyalansın 🙂

3. Hafif Aperatifler İçin Küçük Bir Kap

Çocuğunuza bir aperatif vermeye karar verirseniz, onlara böyle bir kapak içeren bir kapta vermeye çalışın. Kaptan yiyecek çıkarmaya daha fazla konsantre olmak zorunda kalacak ve bu nedenle daha az yemek yiyip daha uzun süre meşgul olacak.

4. Uzun Yolculuklara: Pencere Çıkartmaları

uzun yolculuklarda ağlayan bebek

Uzun yolculuklar sırasında çocuğunuzun sıkılmaması için harika bir yol. Camdan kolaylıkla çıkarılabilen ve yeniden kullanılabilen çıkartmalar, yolculuğun daha huzurlu olmasını sağlayabilir 🙂

İlginizi Çekebilir:  Sürekli Karşımıza Çıkan: Mutfak Terimleri ve Teknikleri

5. Genç Beyinler İçin Tuval

genç beyinler için tuval

Bir çocuğun çizimi saatler sürebilir. Bunu kolaylaştıracak en iyi yol, yer bulunan açık plastik tabakaları bant ile büyük bir tuval haline getirmek. Bunu yaptıktan sonra sadece çocuklarınızın o alanda çizim yapmasına gayret edin. Yoksa evin zeminindeki resimleri çıkartmak biraz zor olabilir 🙂

6. Karpuz Yemesini Kolaylaştırın

karpuz dilimlemek

Çocuklarınızın karpuzu yemesini kolaylaştırmak ve daha sonra yıkamaya ihtiyaç duymamak için bu şekilde dilimleyin.

7. Ona Rol Verin: Egzersiziniz İçin Yardım İsteyin

çocugu egzersizle meşgul etmek

Çocuğunuzdan daima egzersiz yapmanıza yardım etmesini isteyebilirsiniz. Bu şekilde meşgul olacaklardır, ancak aynı zamanda da yararlı bir rol üstlenecekler.

8. Çizim Etkinliği: Sıvı Tebeşir

sıvı tebeşir

Bir çizim etkinliği için mükemmel bir alternatif, parlak renkte tebeşirleri su ile karıştırıp çocuğunuza bir fırça verin ve birlikte kaldırım üzerine çizmelerine izin verin.

9. Kurutulmuş Keçe Kalemler

kurutulmuş keçe kalemler

Kurumuş eski keçeli kalemleri canlandırmak için onları suya koyun. Sonunda çocuğunuzun çizimden zevk alacağı sulu boyalara benzemektedir.

10. Buz Tepsisine Yeni Bir Rol

buz tepsisi palet

Sıradan bir palet, çocukların elindeyken sıklıkla taşabilir. Peki, neden tomurcuklanan sanatçınıza boyalarını karıştırmak için bir buz tepsisi sunmuyorsunuz? 🙂

11. Yemek Masasının Altına Temiz Bir Sayfa

bebek yemek masası

Eğer zeminin temiz tutulması konusunda çok titizseniz çocuğunuz yemek yerken altına plastik bir zemin serebilirsiniz. Bu sayede yemeğini dökecek mi acaba diye panik yapmanız gerek kalmaz 🙂

11. Minikleri Güvende Tutmak

Sıradan yara bantları, meraklı parmakların ve diğer nesnelerin evinizdeki fiş prizlerine sıkışmasını önlemenin mükemmel bir yoludur.

12. Eski Kutuları Atmayın

karton kutularla eğlence

Eski karton kutuları atmak için acele etmeyin. Çocuklar onlarla çok eğlenebilir!

Yazar hakkında

Soran Bayan

Soran Bayan, her zaman sorularını internette araştıran, kesin çözüme ulaşmak ve fikirlerini paylaşmak isteyen hemcinslerine çözüm sunan bir bayandır.

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar işaretlenmiştir.*