Ahşap Kutuyla Yapılabilecek Dekorasyon Fikirleri #Vol3

Ahşap Kutuyla Yapılabilecek Dekorasyon Fikirleri #Vol3

0

Serinin üçüncü yazısında herkese merhaba… Ahşap kutuyla yapılabilecek dekorasyon fikirleri ile yine karşınızdayım. Bugünkü yazımda yine daha öncekilerde olduğu gibi işinize çok yarayacak dekoratif ve dikkat çeken önerilerim olacak. Bugün ahşap kutularla sebze ve meyvelik, puf koltuk, servis sehpası, çalışma masası ve antre depolama alanı örneklerini göreceğiz. Sizde bu örneklerden yola çıkarak evinize dekoratif çözümler üretebilirsiniz. (Kaçıranlar İçin: #Vol1#Vol2)

Dekorasyon İçin Ahşap Kutu Yeter!

1. Ahşap Kutularla Alternatif Sebze ve Meyvelik

kendin yap fikirleri

Sürekli yemeklerde kullandığınız sebzeleri ve tükettiğiniz meyveleri depolamak için harika bir alan yaratabilirsiniz. Bunun için ihtiyacınız kadar ahşap kutuyu bir araya getirmeniz yeterli olacaktır. Dilerseniz kara tahta boyası kullanarak yeni dekorasyon ürününüze farklı bir hava katabilirsiniz. Böylece her kata ayrı isim verebilir ve kendi dekorasyon mobilyanızı ortaya çıkartabilirsiniz.

2. Ahşap Kutularla Konforu Yakalamayın

kendin yap fikirleri

Ahşap kutuları birleştirip kendinize çok şık bir puf koltuk yapabilirsiniz. Kutuları birleştirdikten sonra üzerini kumaşla kapladığınız MDF ile kapatın. Dilerseniz kutunun altına tekerlekler monte ederek hareketli bir puf koltuk yapmak sizin elinizde. Kutuların açık tarafını da mini bir kitaplık olarak kullanabilir, her an ulaşmak istediğiniz kitapları burada depolayabilirsiniz.

3. Servisi Ahşap Kutulara Bırakın

kendin yap fikirleri

Daha önceki yazılarımızda ahşap kutudan orta sehpa yapımına yer vermiştik. Şimdi ise dilerseniz bu orta sehpaya ortadan küçük bir bölme ekleyip, tekerlekler ile tamamlayarak şık bir servis sehpası halini aldığını görebilirsiniz. Servis sehpası işinize yaramazsa yatak odanız için dekoratif bir komodin olarak kullanabilirsiniz. Küçük bir ahşap kutudan böyle dekoratif çözümler meydana gelebileceği hiç aklınıza gelir miydi?

4. Ahşap Kutulardan Çalışma Masası

kendin yap fikirleri

Çalışma masasına ihtiyacınız var ama çok fazla paranız yok mu? Hiç sorun değil…  Ahşap kutulardan yapılabilecek dekorasyon fikirleri yazımı boşuna hazırlamadım. Çalışma masanızı hazırlamak için ahşap kutuları birleştirin. Üzerine istediğiniz ölçülerde MDF kestirin. Ve şık bir çalışma masası hazır oldu bile. Dilerseniz yine ahşap raflar kullanarak çalışma masanızı güzelleştirebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir:  Çok Akıllı Çözümlerle Çocuk Odası Dekorasyonu

5. Kapı Girişine Harika Bir Depolama Alanı

kendin yap fikirleri

Başlıkta da söylediğimiz gibi kapı girişleri için kurgulayacağınız küçük mobilya çok işinize yarayabilir. Ahşap kutuları üst üste koyarak duvara sabitleyin. İçine de hasır sepetlerden güzel bir kombin oluşturun. Böylece etraftaki küçük ıvır zıvırları içlerine doldurabilirsiniz. Sürekli ayakaltında olan birçok şeyden bu şekilde kurtulmak sizin elinizde… Ahşap kutuyla yapılabilecek dekorasyon fikirleri yazımın üçüncü bölümü burada son buluyor. Yeni bölümde, yepyeni dekorasyon fikirleriyle karşınızda olacağım 🙂

Yazar hakkında

Soran Bayan

Soran Bayan, her zaman sorularını internette araştıran, kesin çözüme ulaşmak ve fikirlerini paylaşmak isteyen hemcinslerine çözüm sunan bir bayandır.

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar işaretlenmiştir.*