Çift Taraflı Tava Kullanımı ve Tavsiyesi

Çift Taraflı Tava Kullanımı ve Tavsiyesi

Editörün Seçimi
1

Çift taraflı tava ile neler yapılabilir? Her şey bu soruyla başladı ve bende böyle bir tava almaya karar verdim. Daha önce bir kaç kez reklamlarda görmüştüm. İçinde kuru fasulye pişirilen, patates gözlenen ve hatta mısır patlatılan bu tava modelleri hakkında sizinle deneyimlerimi paylaşmak istedim.

Satın almış olduğum çift taraflı tava silikonlu ve boyu oldukça büyük. Taç Granit Plus 32 cm modelini satın aldım.

Çift Taraflı Tava İle Neler Yapılabilir?

Ürün granit olduğundan hem içi hem de dışı oldukça sağlam. Bu benim gibi satın aldığı bir ürünü uzun yıllar gönül rahatlığıyla kullanmak isteyenlerin memnun edecektir. Özellikle kalabalık bir aileye sahipseniz veya sık sık misafir ağırlıyorsanız bu tava çok işinize yarayacak. İçerisine 2 tane orta boy tavuk veya parçalanmış olarak rahatça koyabilir ve pişirebilirsiniz.

Evet, yanlış duymadınız tavuğu bütün olarak pişiriyor. Kuru fasulye gibi düdüklü tencerede hızlıca pişen yemekleri de çift taraflı tava sayesinde kolayca pişirebilirsiniz. Daha önce bu tavayla mısır patlattım, patates ve kestane közledim! 🙂 Özellikle patates közlemesi tıpkı sobada gözlenmiş gibi oluyor yani tam kumpirlik 🙂 Dilerseniz et yemekleri de pişirebilirsiniz.

Kullanımı oldukça kolay olan ürününün kapağı etrafında silikon conta bulunuyor. Ayrıca kulplarında da mıknatıslar var. Yani yemek pişirirken kolayca ters düz yapabilirsiniz. Dışarı herhangi bir koku vermiyor veya yemeğin suyunu dışarı sızdırmıyor.

Eğer kalabalık değilseniz daha küçük boydaki modellerini tercih edebilirsiniz.

Patates közleme oldukça iyi sonuçlanıyor. Kocaman patatesleri yaklaşık 1 saatte pişiriyor. Size sadece içlerini oyup kumpir malzemelerini doldurmak kalıyor.

Çift Taraflı Tava Modellerini İncele: https://www.tacev.com.tr/pisirme/cift-tarafli-tava/

İlginizi Çekebilir:  Çok Akıllı Çözümlerle Çocuk Odası Dekorasyonu
Yazar hakkında

Soran Bayan

Soran Bayan, her zaman sorularını internette araştıran, kesin çözüme ulaşmak ve fikirlerini paylaşmak isteyen hemcinslerine çözüm sunan bir bayandır.

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar işaretlenmiştir.*