Ampullerin İçinde Asılı Büyüleyici Çiçekler

Ampullerin İçinde Asılı Büyüleyici Çiçekler

Editörün Seçimi
0

Çiçek sanatçısı ve tıbbı araştırmacı Rie Okitsu, Edison tarzı ampuller kullanarak, çiçek yaşatmanın muhtemel olmadığı ortamlarda en güzel çiçeklerin nasıl yaşatılacağının yolunu açtı. Kendisi Floweryum adında bir şirket kurdu ve çiçek buketlerini güzel görünüşleriyle ampullere konumlandırıyor. Narin yaprakları, canlılıklarını uzun süre koruyabilmeleri için özel bir sıvı geliştirildi. Benzersiz çiçek ampulü hafif sallanırken, yaprakları tıpkı mücevher gibi parlıyor. Kendin yap projeleri ile yaşam alanlarımızı güzelleştirirken böylesine tatlı bir fikri görünce sizinle paylaşmadan edemedim.

Okitsu Instagram adresine göre, kullanılan çiçek türleri değişebilir. Sadece sizi yansıtan renkleri ve çiçekleri seçerek, ampulün içinde bambaşka bir dünya yaratabilirsiniz. İşte kendin yap projeleri böylesine canlı ve renkli fikirlerin üremesine sebep oluyor. Çiçeğin verdiği o yaşama hissi evinizin her yerinde mükemmel bir his uyandırıyor. Kiraz çiçeği, şakayık, bebeğin nefesi ve daha fazlası ile kendi kombinlerinizi oluşturabilirsiniz. Seçimlerinize bakmadan, parlayan ampuller ev dekorasyonu için de çarpıcı bir ek olabilir.

Çiçek Ampulü Nasıl Yapılır?

Japonya’da hizmet veren bu şirket büyük ampul ve güzel vazolara bu çiçekleri kombinlemek. Suyun içinde yüzen bir yaşam… Kendin yap fikirleri ile bunu bizim de yapabileceğimizi düşünüyorum.

Gerekli Malzemeler

  • Dekoratif Büyük Ampuller
  • Renk Renk Çiçekler
  • Su
  • 3 Yemek Kaşığı Şeker
  • 2 Yemek Kaşığı Sirke

Nasıl Yapılır?

  1. Ampulün içerisine gelişi güzel veya kendi kombininizi oluşturarak çiçekleri yerleştirin.
  2. Bir litre ılık suya 3 yemek kaşığı şeker ile 2 yemek kaşığı sirke ekleyin. Sirke bakterilerin gelişimini engellerken, şeker ise çiçekleri besliyor.
  3. Dilerseniz ucundan bir ip ile tavandan aşağı sarkıtabilirsiniz. Dilerseniz de komodin veya sehpa üzerinde konumlandırabilirsiniz.

Birbirinden Güzel Çiçek Ampulü Örnekleri

İlginizi Çekebilir:  Yaratıcı Kendin Yap Sevgililer Günü Hediyeleri
Yazar hakkında

Soran Bayan

Soran Bayan, her zaman sorularını internette araştıran, kesin çözüme ulaşmak ve fikirlerini paylaşmak isteyen hemcinslerine çözüm sunan bir bayandır.

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar işaretlenmiştir.*