Bensu Soral’ın Güzellik Sırları

Bensu Soral’ın Güzellik Sırları

0

Bensu Soral güzellik sırları deyince akla ilk olarak estetik bir duruş ve bakım geliyor. Makyaj, kıyafet olduğu kadar doğal güzelliğini de çok iyi koruyabilmiş bir kadın.  Genetik yapısının vermiş olduğu bir avantaj tabii ki var. Bensu Soralı’ın güzelliği artık tüm Türkiye’de kabul edilmiş durumunda. Altın Kelebek Ödülleri’nde de ilk ödülünü aldı parlayan yüzlerden biri olarak. İlk bakışta çok düzgün bir kaş ve göz yapısına sahip olduğunu söylemezsek olmaz. Yalnızca kaşlarına hayran binlerce kişi var… Kendisi bu konuda ‘’ Estetik görüntüye dikkat ederim. Ama bahsettiğimiz insan güzelliğiyse kesinlikle doğal olan biri bir adım öndedir benim için.’’ diyor. Bensu Soral gibi son dönemin parlayan yıldızının vermiş olduğu röportajdan da alıntılar yaparak güzellik sırlarını incelemeye çalışalım 🙂

Bensu Soral Güzellik Sırları

Günlük hayatında hiç makyaj yapmıyor denebilir. Nerde görülse doğal bir yüz ve sade bir kıyafet üzerinde. Ancak bir iş görüşmesi gibi bir durumda bb kremi ve allık kullandığı ifade ediyor.

Ten renginden dolayı koyu renklerin kendisine hiç yakışmadığını düşünüyor. O nedenle genellikle açık ve pastel tonlarını kullanmayı sevdiğini söylüyor. Bu şekilde yüzünün daha doğal göründüğünü belirtiyor.

Bununla birlikte yazın parlak ve aydınlık bir görünüm, kışın ise mat bir görünüm tercih ediyor. Makyajını buna uygun şekilde uyguluyor. Makyajı 3 boyutlu bir resme benzetirken makyaj yapmanın bir sanat olduğundan bahsediyor.

Bensu Soral’ın Çantasında Ne Var?

‘’BB kremim, ruj ve nemlendirici yüz kremim her zaman çantamdadır. En sevdiğim üçlü.’’ diyor güzel oyuncu bu sorunun cevabı olarak. Bu ürünleri seçerken ise ilk olarak cilt doktorunun önerisini baz aldığını söylüyor. Cilt kanseri veya rahatsızlıklar yaratabilecek hiçbir marka ve modelini kullanmamaya özen gösterdiğini belirtiyor. Genelde dermatolojik ürünleri tercih ediyor. ‘’Benim için kozmetikler iyileştirici ve koruyucu olmalı, hem de kozmetik işlevini hakkıyla yerine getirmeli.’’ şeklinde ifade ediyor bunu.

İlginizi Çekebilir:  Çocuklarda Mide Bulantısı

Yapmış olduğu hatalar az denecek az makyaj ve güzellik konusunda. Zaten bir insanın noksan yönleriyle güzel oluşunu çoktan kabul etmiş bir güzel o… Cilt bakımına çok önem veriyor. Makyaj her zaman ikinci sırada geliyor onun için güzellik sırları olarak.

Kahve telvesini tüm vücuduna masaj yaparak uyguladığını belirtiyor. Kahvenin ferahlık hissi yarattığını ve arındırdığını belirtiyor. Sonrasında yine nemlendirici kremlerimi sürdüğünü ve tüm bunların yalnızca bir anne tavsiyesi olduğunu söylüyor…

Sağlıklı beslenme ve spor yapmak olmazsa olmazı tabii ki. Spor salonu olsun, bir doğa parkuru olsun koşu ve yürümenin zinde bir vücut için anahtar olduğunu düşünüyor.

Son zamanlarda deneyip beğendiği makyaj ürünlerinden bir tanesini isim vermeden ‘’cilde ışıltı veren likit fondötenler…’’ şeklinde özetliyor. İşte Bensu Soral güzellik sırları… 🙂

Summary
Photo ofBensu Soral
İsim
Bensu Soral
Mesleği
Oyuncu
Yazar hakkında

Soran Bayan

Soran Bayan, her zaman sorularını internette araştıran, kesin çözüme ulaşmak ve fikirlerini paylaşmak isteyen hemcinslerine çözüm sunan bir bayandır.

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar işaretlenmiştir.*