Bebeğin Neden Ağladığını Anlamıyorsanız; Ayaklarına Bakın!

Bebeğin Neden Ağladığını Anlamıyorsanız; Ayaklarına Bakın!

Editörün Seçimi
0

Birçok anne ve baba, bebeğim sürekli ağlıyor ama ortada hiç bir sebep yok diyerek korkuya kapılıyor. İyi beslenmiş ve sağlıklıyken bile bebeğiniz bazen sakinleşmeyebilir. Şimdi size gerçek bir tehlike oluşturabilecek nedenlerden birini anlatmak istiyorum. Ne yazık ki çoğu ebebeynin bu konu hakkında bir fikri yok.

bebeğim sürekli ağlıyor neden

İnanmak zor olabilir ama bebeğin çorabına sıkışan bir tutam saç, düzensiz hareketler sonucunda bebeğin ayak parmaklarının etrafına sıkıca dolanabilir. Bir saç ciddi bir ağrıya neden olur ve kan dolaşımını engeller, eğer tehdit zamanında fark edilmezse parmakların kesilmesine bile neden olabilir. Zamanla parmakların büyümesiyle saçları görmek gittikçe zorlaşır. Son yıllarda yaygın olan bu soruna; “Saç Turnikesi” denir. 

Bebeğim Sürekli Ağlıyor Diyenler; Mutlaka Ayaklarını Kontrol Edin!

Scott ve Jessica Walker çifti bebeğim sürekli ağlıyor diyerek şikayet ediyordu. Küçük kızları bütün gün ağlıyor ve bunun neredeyse görünen hiç bir sebebi yoktu. Jessica bebeğin sakinleşeceğini umarak çoraplarını çıkardı. Kızının parmağının şiştiğini ve kızarmış olduğunu fark etti. Ortaya çıktığında, parmağının etrafında dolanmış bir saç vardı. 

İlgili >> Çocuğum Uyumuyor Ne Yapmalıyım?

Eğer cımbız ve büyüteç yoksa, bu durum korkunç bir sonla sonuçlanabilir.

parmakları şiş ve kızarık bebek

Bu durum son yıllarda neredeyse fenomen olsa da çok seyrek görülmektedir. Fakat dünyanın bir çok yerindeki aileler zaman zaman yüz yüze gelmektedir. Soran bayan olarak bu sorunu sizinle paylaşmak istedim. Lütfen bebeğim sürekli ağlıyor ama hiç bir sebebi yok demeden önce ayaklarına bakın 🙂

İlginizi Çekebilir:  Mayıs Ayında Hangi Sebze ve Meyveler Tüketilmeli?
Yazar hakkında

Soran Bayan

Soran Bayan, her zaman sorularını internette araştıran, kesin çözüme ulaşmak ve fikirlerini paylaşmak isteyen hemcinslerine çözüm sunan bir bayandır.

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar işaretlenmiştir.*