Yakından Tanıyalım: Balık Burcu

Yakından Tanıyalım: Balık Burcu

1

Balık burcu özellikleri arasında fiziksel olarak en dikkat çeken şey gözleridir. Bu burcun insanları büyük gözlere, anlamlı bakış ve uzun kirpiklere sahiptirler. Genellikle dalgalı ve kıvırcık saçları vardır. Kumral veya kestane ten renkleri vardır. Hafif toplu yüz hatlarına sahip olan balık burcu insanları, uyumlu yüzleriyle dikkat çekerler. Yüzüne bakıldığında kaşları, burunları ve ağızları güzellikleriyle dikkat çeker. Balık etli olmaları da burçlarının bir özelliğidir. Soluk tenleri yaşları ilerledikçe alın kısımları açılır. Çok kısa veya çok uzun boyları yoktur. Hem balık burcu kadını hem de balık burcu erkeği orta boyludur.

Sadece Duygusal Değiller: Balık Burcu Özellikleri

Son burç olan balık, kendinden önce gelen tüm burçların özeti gibidir. Yeniden doğmak, ölmek ve reenkarnasyonu simgelemektedir. Balık burcu özellikleri göz önüne getirildiğinde sonsuzluk burcu olarak da onları özetleyebiliriz. Tüm burçlara bakıldığında balık burcu insanları kadar mistik düşüncelere sahip başka burç neredeyse yoktur. Genellikle balıklar kendi yeteneklerini görmezden gelir veya farkında bile olmazlar. Çoğu insandan daha üstün olsalar dahi belirtmeyi tercih etmezler. Bu da onların alçakgönüllü yanları yüzündendir.

Dışarıdan bakılınca balık burcu kadını ve erkeği oldukça sakin görünür. Fakat içeride kopan fırtınaları sadece kendileri bilir. Onlar sonu görünmeyen Neptün okyanusunda yaşayıp, hem fırtına hem de sakinliği içlerinde barındıran insanlardır. Derin ve uçsuz bucaksız duygular, bilinçaltındaki olaylar, sezgi ve hayal dünyası balık burcu özellikleri arasındadır. İleriye dönük plan kurmak balık burcuna göre değildir. Sezgi ile hareket etmek onları özetler. Yaşamın gerekliliğini öne sürerler.

Genel olarak balık burçları duygusal olarak tanımlanır. Genellikle de çoğu balık duygusaldır. Okyanus misali hem derin hem de gizemli karakterleriyle ön plana çıkarlar. İç dünyalarını gizli tutarak kendilerini daha rahat hissederler.

İlginizi Çekebilir:  Yakından Tanıyalım: Yay Burcu Özellikleri

Balık burçları, tüm burçlardan kendilerine özellikler verilip o şekilde yaratılmıştır. Onlarda her burcun bir izi mutlaka vardır. Renkli ve çeşitli mizaçlara sahip olmaları da bu yüzdendir. Sezgilerine güvenebileceğiniz bir burçtur ve tahmini zor sezgilere sahiptir. Sezgilerinin önüne geçebilecek tek şey duygularıdır. Bazen duyguları sezgilerinin önüne geçebilmektedir. Balık burcu özellikleri arasında tatlı dil de vardır. Sert yapıya sahip değildirler.

 

Yazar hakkında

Soran Bayan

Soran Bayan, her zaman sorularını internette araştıran, kesin çözüme ulaşmak ve fikirlerini paylaşmak isteyen hemcinslerine çözüm sunan bir bayandır.

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar işaretlenmiştir.*