Ahşap Kutuyla Yapılabilecek Dekorasyon Fikirleri #Vol2

Ahşap Kutuyla Yapılabilecek Dekorasyon Fikirleri #Vol2

0

Daha önce ilk bölümünü yayınladığım; “Ahşap Kutuyla Dekorasyon Fikirleri” serisinin ikincisiyle yine birlikteyiz. Bu bölümde yine hem maliyet olarak ucuz hem de her yerden temin edebileceğiniz ahşap kutularla neler yapılabildiğinden yeni örnekler sunacağız. Bu yazımda dad  ahşap kutularla; mutfak rafı, dergilik, yatak altlığı, meyvelik ve plaklık yapacağız. Hem pratik hem de şık görüntüsü sayesinde keyifle hazırlayacağınız mobilyalar, oldukça uygun fiyatların yanı sıra kendi el emeğinizi yansıtacak.

Ahşap Kutuyla Dekorasyon Yapmak İsteyenlere 5 Kendin Yap Projesi!

1. En Çok Alan Gereken Bölüme; Dekoratif Mutfak Rafları

kendin yap projesi

Evin en çok kullanılan ve en çok malzeme içeren bölümüdür mutfaklar. Bu yüzden hep fazladan depolama alanına ihtiyaç duyarız. Yerlerden çok duvarları kullanmak ise bize daha çok hareket edecek alan sağlayacaktır. Hem baharatlık hem de küçük mutfak eşyalarını elinizin altına getirmek için ahşap kutuları kullanarak mutfak rafı yapabilirsiniz. Kutuların tam ortasına güzel bir raf yerleştirerek hem mutfağınıza şık bir görüntü hem de yeni bir depolama alanı yaratabilirsiniz.

2. Dergilerinize Şık Bir Çözüm

kendin yap projesi

Dergi ve gazete okumayı seviyor, hatta bazılarını saklamaktan keyif mi alıyorsunuz? Onları nereye koysanız fazlalık olarak görünüyor ve yer mi kaplıyor? Artık onlar için harika bir önerimiz var. Ahşap kutuyla dergilik yapmaya ne dersiniz? Evinizin bir köşesine küçük bir alanı dergileriniz ve gazeteleriniz için ayırın. Ahşap kutunuzu zımparalayın ve dilerseniz yanlarına birer delik açıp hasır ipler kullanarak daha şık bir görüntü oluşturun. Fikir vermek benden, bu fikri hayal gücüyle harmanlamak sizden

3. Yatak Altlarına Yeni Depolama Alanları

kendin yap projesi

Boş duran ve değerlendirebileceğiniz bir yerdir; Yatak Altları. Dekorasyon fikirleri verirken işinize en çok yarayacak, hem pratik hem de gerçekten çözüm olacak olanları seçmeye gayret ettik. Evinizde ne kadar çok depolama alanınız olursa o kadar rahat hareket edebilirsiniz. Ve etrafta fazlalık olarak göze çarpan şeylerden kurtulmuş olursunuz. Yatak altlarına da birer çekmece gibi kullanacağınız alanlar yapabilirsiniz. Ahşap kutulara minik tekerler monte ederek, dilerseniz çocuklarınızın fazla oyuncaklarını, dilerseniz de az kullandığınız eşyaları koyabilirsiniz. Yanlarına da hasır iplerden şık kulplar yapabilir ve istediğiniz zaman iplerden çekerek ihtiyaçlarınızı yeni çekmecenizin içinden alabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir:  Kırmızının Gücüyle Salonunuza Sıcaklık ve Tutku Katalım!

4.Günlük Tükettiğiniz Meyvelere Harika Bir Meyvelik

kendin yap projesi

Ahşap kutularla yapılabilecek dekorasyon fikirleri yazımın en şık örneklerinden biriyle daha karşınızdayım. Yaratıcı ve dekoratif bir şekilde kurgulanan meyveliği mutfak dolabınızın hemen altına monte edebilirsiniz. Mutfak dekorasyonunuza uygun şekilde boyayabileceğiniz bu meyveliğin mutfağınıza katacağı havayı gözlerinizi kapatıp bir hayal edin. Bence çok şık duran ve dikkat çeken bir dekorasyon önerisi

5. Plak Arşivinize Ahşap Çözümler

kendin yap projesi

Geçmişin izlerini taşıyan ve hala en net/duru sesi kulaklarımıza üfleyen bir ses depolama birimidir plak. Gramofon tarafından çalınan ve günümüzde hala dinleyenlerinin olduğu unutulmamalıdır. Dekorasyon fikirleri verirken onları da unutmadık. Evinde plak arşivi olanlara dekoratif bir çözüm ahşap kutularla geliyor. Ahşap kutuların pürüzsüz bir hale gelene kadar zımparalandıktan sonra çok güzel bir plaklık olabileceğini hiç düşündünüz mü? Birçok ahşap kutu kullanarak plaklarınızı kategorize edebilirsiniz. Böylece aradığınız plağa ulaşmanız daha kolay olacaktır.

Yazar hakkında

Soran Bayan

Soran Bayan, her zaman sorularını internette araştıran, kesin çözüme ulaşmak ve fikirlerini paylaşmak isteyen hemcinslerine çözüm sunan bir bayandır.

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar işaretlenmiştir.*